NOWE POSTY | NOWE TEMATY | POPULARNE | STAT | RSS | KONTAKT | REJESTRACJA | Login: Hasło: rss dla

HOME » POCZĄTKUJĄCY JADUSMAN » NAJMNIEJ AGRESYWNY I JADOWITY JADUS

Przejdz do dołu stronyStrona: 1 / 1    strony: [1]

Najmniej agresywny i jadowity jadus

  
michalM
23.01.2009 17:38:33
Grupa: Użytkownik

Posty: 4 #210043
Od: 2009-1-23
Witam. Mam dwa pytanka.
1. Jaki jest najmniej agresywny waz jadowity?
2. Jaki waz jest najmniej jadowity?
  
Electra18.06.2021 10:13:41
poziom 5

oczka
  
WEZE
23.01.2009 18:09:48
poziom 3

Grupa: Użytkownik

Lokalizacja: KATOWICE

Posty: 113 #210074
Od: 2008-12-29
Witam serdecznie!
Jeśli to pytania związane z "przymiarką" do hodowli węży jadowitych, to powinienem napisać że żadnych się nie poleca do hodowli!
Co do odpowiedzi na Twoje pytania, z własnego doświadczenia i po rozmowach z innymi hodowcami, że do najmniej agresywnych węży jadowitych możemy zaliczyć:
- Agkistrodon contortrix (Mokasyn miedziogłowy) - wąż ten rzadko przejawia agresję, przestraszony intensywnie potrząsa końcówką ogona, czasem syczy, sporadycznie atakuje napastnika, jednak nie należy wyjść z założenia, iż do ataku dojść nie może!
- Vipera aspis (Żmija żebrowana) - węże te dorastają do małych rozmiarów, wolą zwykle uciec niż kąsać, ataki są błyskawiczne jak to u węży jadowitych, ale napewno wolniejsze niżeli u np. przedstawidzieli Bitis czy Crotalus. Przez hodowców te węże są polecane jako "pierwszy wąż jadowity".
Myślę że podałem tu tylko i aż dwa przykłady węży jadowitych, mniej agresywnych, aczkolwiek pamiętać należy o tym, aby do każdego zwierzęcia jadowitego podchodzić z dużym dystansem!!!
Co do pytania drugiego, ciężko udzielić jakiejś konkretnej odpowiedzi, myślę że tu nie ma reguły jeżeli chodzi o najmniej jadowitego węża, podam przykłady węży, który owszem, posiadają słabszy jad:
- Vipera aspis, ukąszenia dla dorosłych nie uczulonych osób nie są niebezpieczne, aczkolwiek sam moment ukąszenia jest podobno bardzo bolesny!
- Vipera berus, jej toksyna atakuje głównie układ krwionośny, toksyna Vipery berus ma działanie proteoliczne, fibrynolityczne, antykoagulacyjne, wywołuje lokalnie mionekrozę, krwotoki, silny miejscowy ból i opuchliznę; w cięższych przypadkach wymioty, biegunkę, naczyniowo-nerwowy obrzęk języka i warg oraz kwasicę i leukocytozę. Ukąszenia jednak nie są śmiertelne jeżeli osoba nie jest alergikiem, dzieckiem bądź w "sędziwym wieku"...
- Trimeresurus albolabris, tu jad jest słabszy, ale należy pamiętać że z tym wężem trzeba obchodzić z należytą ostrożnością, nigdy nie wiemy jak na potencjalnie słaby jad (w naturze głównie służy do zabijania płazów) zadziała na nasz organizm, trzeba pamiętać iż jeśli będziemy uczuleni to nasz błąd może być naszym ostatnim! Nawet jeśli przeżyjemy ukąszenie trwożnicy, czekać nas mogą poważne komplikacje zdrowotne, między innymi niewydolność nerek i poważne zaburzenia pracy wątroby.
Myślę że to wystarczy, węży o potencjalnie słabszym jadzie jest trochę, aczkolwiek pamiętać należy że każdego węża jadowitego należy traktować poważnie, bo nie sztuką jest dać się ukąsić, sztuką jest hodować jadowite zwierzęta i nigdy nie dopuścić do takiej sytuacji!
Pozdrawiam serdecznie.

Przejdz do góry stronyStrona: 1 / 1    strony: [1]

  << Pierwsza      < Poprzednia      Następna >     Ostatnia >>  

HOME » POCZĄTKUJĄCY JADUSMAN » NAJMNIEJ AGRESYWNY I JADOWITY JADUS

Aby pisac na forum musisz sie zalogować !!!

randki | własny sklep internetowy | promocje | darmowe forum | sklepy | opinie, testy, oceny